Vydařená beseda o první pomoci

Vydařená beseda o první pomoci

29.10.2018 zajistilo sdružení Rovnováha Havlovice přednášku na téma první pomoc. Přednášející byli dobrovolní zdravotníci a členové první pomoci s dlouholetou zkušeností a praxí pan Vladimír Mertlík a Jan Novák.

Posluchači se během přednášky nejen dozvěděli, jak komunikovat se záchrannou službou, co znamenají čísla tísňových linek, jak vyřešit krvácení od lehkého až po masivní. Závěrem se nejvíce času a dotazů věnovalo resuscitaci. U samotné resuscitace se vysvětlily rozdíly mezi zástavou u malého dítěte a dospělého člověka. Následně ukázáno na figurínách, jaký je správný postup resuscitace dítěte, tonoucího, dospělého s maximálním důrazem na vlastní bezpečnost. Posluchači byli dále seznámeni s Automatickým externím defibrilátorem, co je to za přístroj, jak funguje, kdy a jak se používá a že již bývá hojně dostupný na různých prostranstvích a veřejných budovách. 

Po vyčerpání témat byli zdravotníci pod palbou všetečných dotazů od posluchačů, kteří jim vše slovně nebo prakticky vysvětlily. Přednášky se zúčastnilo kolem 45 občanů. Věříme, že se nejedná o poslední setkání zdravotníků s našimi občany. Dohodli jsme se, že v podobných přednáškách budeme pokračovat, konkrétní téma bude upřesněno na jaře v roce 2019.

Děkujeme občanům za zájem, zdravotníkům za přednášku a pohostinství Amerika za prostory.